وبلاگ

آیا ماساژ برای درمان سلولیت تاثیری دارد؟

درمان سلولیت با ماساژ

رهایی از سلولیت در بدن یکی از ایده‌ال‌ های هر فردی است که چه از طریق روش‌های درمان‌ حرفه‌ای گران و چه از طریق ورزش یا ماساژ انجام شود موجب رضایت آن‌ها خواهد شد. اما اینکه تمامی روش‌ها با هر هزینه‌ای برای همگان قابل انجام باشد هم خارج از تصور است به همین دلیل محققان بر روی راه‌ حل ارزان‌ تر و قابل دسترس ‌تری برای عموم جامعه کار کرده‌اند. اغلب ابزارها و دستگاه‌هایی که در بازار برای رفع سلولیت وجود دارند بی ‌اثر و با بسیاری از ادعاهای نادرست و گمراه کننده همراه هستند. سال‌هاست که بحث ماساژ برای درمان سلولیت مطرح شده که به طور حتم اگر به درستی و به شکل منظم انجام شود به رفع سلولیت کمک خواهد کرد.

سلولیت چیست؟

سلولیت چیستاگر به شکل خلاصه در یک جمله بتوان سلولیت را تعریف کرد باید گفت رسوب غیر طبیعی چربی در بدن که به مرور زمان و با بزرگ‌ شدن سلول‌های چربی برای بافت‌ هایی که آن‌ها را نگه می‌دارند پوست ظاهری برآمده یا برعکس به شکل فرو رفته پیدا می‌کند. آنچه چنین عارضه‌ای را در بدن فرد ایجاد می‌کند کاهش گردش خون در برخی بافت ‌ها است. بدن فرد به شکل طبیعی از ذخایر چربی به عنوان منبع انرژی استفاده می‌کند اما هنگامی که جریان گردش خون کم شود همین چربی به شکل موثر بازجذب نخواهد شد.

تاثیر ماساژ بر سلولیت

همان ‌طور که اشاره کردیم از علل اصلی بروز سلولیت در بدن کم شدن گردش خون در بافت ‌ها است پس هر آن چه بتواند سرعت گردش خون در این بافت ‌ها را افزایش بدهد به رفع سلولیت کمک می‌کند. یکی از خواص مهم ماساژ درمانی نیز افزایش سرعت گردش خون در بافت‌ های بدن است پس داستان ماساژ و کاهش سلولیت از همین‌ نقطه آغاز خواهد شد.

شاید از نظر علمی ماساژ با افزایش گردش خون در بدن می‌تواند به کاهش سلولیت کمک کننده باشد. داستان ماساژ و کاهش سلولیت به بدن شما اجازه خواهد داد تا چربی انباشته در بافت ها را به شکل طبیعی به عنوان سوخت منبع انرژی در بدن جذب کند. این فرآیند بهبود دهنده‌ سلولیت به دلیل اینکه مدت زمانی طول می‌کشد تا ذخایر چربی اضافی جذب شوند طولانی مدت است به همین دلیل حرکت‌ های درمانی افزایش دهنده‌ گردش خون باید در یک دوره‌ طولانی حفظ شوند.

فرد دارای سلولیت به مرور زمان به ماساژهای منظم در مدت زمان دوره‌ طولانی ‌تری نیاز خواهد داشت. شاید شما پس از حتی یک یا دو جلسه ماساژ درمانی به دلیل حذف مایعات در بافت مورد نظر احساس کنید ظاهر سلولیت تان بهبود یافته اما این تغییر موقتی است و برای دستیابی به نتایج ماساژ بر کاهش سلولیت باید جلسات ماساژ درمانی را به شکل دوره‌ های منظم چندین ماهه و حتی چندین ساله انجام دهید تا به نتایج قطعی و دائمی رفع سلولیت دست یابید.

 

هم چنین بخوانید: تاثیر ماساژ بر درمان بی خوابی

 

بهترین نوع ماساژ برای مقابله با سلولیت کدام است؟

ماساژ برای درمان سلولیتطبق مطالعات و آزمایشات بالینی انجام شده در جهان به طور خاص نمی‌توان یک نوع ماساژ یا حرکت ماساژ درمانی خاصی را برای کاهش سلولیت نام برد. به این دلیل که تمامی روش ‌های ماساژ درمانی به نوعی به افزایش گردش خون در بافت‌ها کمک می‌کنند. اما آنچه به طور حتم در مورد تاثیر ماساژ بر کاهش سلولیت می‌توان گفت این است که بهترین ماساژ برای کمک به سلولیت، ماساژی است که گردش خون را به خوبی افزایش داده و می‌توان آن را بارها و بارها انجام داد.

ماساژ دستی: آزمایشات بالینی محققان این حوزه نشان می‌دهد که تمامی انواع ماساژهای دستی نتایج مشابهی داشته‌ و به شکل معمول ماساژ درمانگران از ترکیبات چند حرکت ماساژ مختلف برای درمان استفاده می‌کنند.

ابزارهای ماساژ دستی: تعداد بی‌شماری ابزار ماساژ دستی برای استفاده‌ در منزل طراحی و عرضه شده است که تعدادی از آن‌ها نیز مختص به کمک به رفع سلولیت است. یکی از این ابزار فوم غلتک است که اگر چه به اندازه‌ انجام حرکات ماساژ توسط یک درمانگر حرفه‌ای موثر نیست اما می‌تواند در منزل کمی کمک کننده باشد.

ماساژورهای برقی: ایجاد ارتعاش در بدن موجب تحرک در بافت ها و بالا رفتن گردش خون می‌شود به همین دلیل محققان از سه روش برای اعمال ارتعاش در ماساژورهای برقی استفاده کرده‌اند که شامل صندلی ‌های ماساژور، صفحات ویبره ارتعاشی و تفنگ‌های ماساژ است. ماساژ و کاهش سلولیت در این گزینه‌های ارتعاشی به‌ شکل خودکار صورت گرفته و به کمک ارتعاش و بالا بردن جریان خون می‌توانند به درمان سلولیت نیز کمک کننده باشند.

اگر برای استفاده از مواهب ماساژ جهت کاهش سلولیت زمان مراجعه به مراکز ماساژ درمانی را ندارید، در زمان انتخاب یا خرید هر مدل دستگاه ماساژ به این نکته توجه داشته باشید که ارتعاش ۵۰ هرتز گردش خون بیشتری را ایجاد می‌کند. از سوی دیگر زمان استفاده هر چه کوتاه‌ تر و در تعداد دفعات بیشتر باشد موثرتر خواهد بود و از برنامه‌های طولانی ۳۰ تا ۶۰ دقیقه بپرهیزید.

 

بن کر دارنده بهترین ماساژورهای برقی از جمله صندلی ماساژور می‌باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر یا خرید ماساژور مورد نظر خود با همکاران ما تماس حاصل فرمایید.

با بن کر در ارتباط باشید

اینستاگرام

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *